O mnie

Matthew @ 1987-08-11

Najprzystojniejszy facet, w okularach, na świecieKim jestem:

Nazywam się Mateusz Marek, w internecie podpisuję się jako Matthew (choć nie zawsze, bo to dość powszechnie stosowany nick) – jestem studentem informatyki. Mogę pochwalić się już tytułem inżyniera ze specjalności Inżynierii Oprogramowania uzyskanym na wydziale ETI na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie jestem na dobrej drodze skończenia i obrony pracy magisterskiej pt. Opracowanie metodyki wytwarzania oprogramowania zgodną z filozofią open source a tym samym do zdobycia tytułu magistra inżyniera ze specjalności Inżynieria Systemów i Baz Danych (ta sama uczelnia, ten sam wydział). Miłośnik Open Source, Linuksa, dobrej czarnej herbaty, jedzenia (kuchnia włoska i japońska), motorów (jak wreszcie zrobię prawo jazdy ;)) i paru innych rzeczy (ciężko tak wymienić wszystko, ważne żeby było ciekawe ;)). Fan rock’a, nu-rock’a, rock’a industrialnego i nu-metalu oraz piosenek które w swoim tekście niosą ciekawy przekaz. Słucham głównie COMA‚y, P.O.D., Pink Floyd, Nine Inch Nails. Lubię kręgle, snooker oraz curlingu.

Trochę nieśmiały, uparty, ambitny, nie lubiący porażek oraz pragmatyk. Romantyczny i idealista oraz (podobno) o niesamowitym dystansie do samego siebie. Zainteresowany psychologią, religiami oraz filozofią. Gdybym mógł to bym przejechał Australię na motorze i odwiedził Japonię. A póki co marzę o własnym domku na uboczu (albo norweskich fiordach, żeby mi z ręki jadły). :)

Czym się zajmuję:

Programuję w C++, Qt (tworzę odtwarzacz audio dla Linuksa wzorowany na foobar2000 – fooaudio). Staram się popularyzować Qt oraz gita (tutoriale, kursy czy tłumaczenia z tego bloga). Aktualnie bez pracy (chociaż z chęcią podejmę jakąś jako programista). Wcześniej pracowałem jako administrator, programista PHP oraz Javy.

Wymarzona praca:

Wygrać kilkanaście milionów w totka, żyć z odsetek i zająć się rozwijaniem oprogramowania open source. ;)

Kontakt:

Jeżeli masz pytania lub chciałbyś/chciałabyś po prostu pogadać możesz śmiało pisać na matthew@matthew.org.pl.

Zdarza się, że akurat jestem zajęty i nie mam czasu, ale wtedy staram się odpowiedzieć tak szybko jak to tylko możliwe.