1,000,000

Matthew @ 2013-04-07 — Kategorie: Ogłoszenia drobne

Jak niektórzy pewnie już zauważyli dorobiłem się (wreszcie…) nowego wyglądu bloga. Jest jeszcze bardziej prosto i beznadziejnie niż w przypadku poprzedniego, ale udało mi się poprawić kilka rzeczy:

  • szerokość jest stała, dzięki czemu tekst nie będzie tak bardzo rozwlekły na szerszych monitorach,
  • sam theme powinien być (mniej lub bardziej) zgodny technicznie z HTML5/CSS3, chociaż do zgodności „w duchu” jeszcze sporo mu brakuje,
  • zainstalowałem wreszcie kolorowanie składni które nie będzie zjadało include’ów. Chociaż nie koloruje tak ładnie kodu w Qt (i wstawia linki do dokumentacji) jak poprzednia wersja ale może uda się to kiedyś „naprawić”.

Co jeszcze jest źle:

  • mimo tego że theme powinien być zgodny z HTML5, cała reszta jednak nie jest więc blog nie przechodzi przez walidację,
  • theme jest po prostu brzydki,
  • muszę ogarnąć jakoś feedy. Nie ma gwarancji że feedburner nie umrze, więc na razie blog serwuje feedy bezpośrednio, chociaż chciałbym potrafić jakiś micro-feedburner na własnej domenie,
  • wiele innych rzeczy o których teraz nie pamiętam… wspomniałem już że wygląda brzydko?

Jakby ktoś czuł silną potrzebę w celu zajrzenia do źródeł to hostowane są tutaj.

Komentarze:

Tego dowcipu o stałej szerokości to niestety nie rozumiem. Taki sposób na odsianie tych, co mają za małą rozdzielczość? Bo przewijanie na boki przy każdej linii takie sobie jest i nie jest to raczej typowy sposób projektowania wyglądów.

@kaczka: W poprzedniej wersji (przy szerokości strony ustawionej na całą szerokość okna) było niewygodne czytanie bardzo długich linijek. Dlatego teraz szerokość jest stała i powinno być trochę wygodniej. Co do odsiania mniejszych rozdzielczości. Sam tekst posta mieści się w 990px więc w przypadku komputerów nie powinno być problemu przy czytaniu. Trochę gorzej z telefonami bo faktycznie brakuje mi trochę pixeli i końcówki niektórych zdań są poobcinane. Postaram się to naprawić, ale nie znam się za dobrze na robieniu stron więc muszę trochę poeksperymentować.

Weź pod uwagę również tych co powiększają czcionkę na stronie. Wtedy też jest dużo przewijania.

Dodaj komentarz:

 

Subscribe without commenting