Co nowego w Qt 5?

Matthew @ 2010-08-16 — Kategorie: Miniblog, Programowanie, Qt

Warto czasami przejrzeć kod źródłowy projektu z którego się korzysta. Można wyciągnąć z niego takie wiadomości jak np. co będzie w kolejnej wersji. I tak znalazłem, że metoda minimumTabSizeHint(), która teraz jest prywatna zostanie zmieniona w chronioną metodę wirtualną. Mała rzecz a cieszy. Swoją drogą to ciekawe kiedy zrobią wielolinijkowe zakładki?

Komentarze:

Dawno dawno temu znalazłem to samo, oczywiście też czytając kod Qt (-: Też mi było potrzebne…

Jeśli chodzi o wielolinijkowe, to AFAIR gdzieś stwierdzili, że ich nie będzie, bo są nieużywalne (nawet trochę podzielam ich pogląd…).

@matemaciek: w jakim sensie nieużywalne? W Windowsie funkcjonują i całkiem dobrze się sprawdzają.

Zawsze mnie w Windowsie wkurzały – przełączają się nieintuicyjnie. Może przesadziłem z nieużywalnością, ale są wyjątkowo niewygodne.

@matemaciek: no to trzeba to dać jako opcję, np obok możliwości używania strzałek jak jest za mało miejsca. I tak: wielolinijkowe taby, albo wybrany jest na samym dole (zmiana kolejności, jak w windzie) albo pozostaje w tym samym miejscu. Mi, w fooaudio, przydałyby się wielolinijkowe, gdyż tak łatwiej jest zarządzać wieloma playlistami.

Kto wie, może się zmobilizuję i napiszę patcha na to. ;D

O co Wam chodzi z tymi wielolinijkowymi zakładkami?

@cojack: w tej chwili, jeżeli zakładki nie mieszczą Ci się w jednej linijce, to są dodawane strzałki dzięki którym możesz je przesuwać, jeżeli chcesz się do jakiejś dostać. A wielolinijkowe zakładki powodują, że nie ma strzałek tylko zamiast jednego wiersza zakładek jest ich kilka.

Wielolinijkowych to ja nie lubię, co najwyżej dwulinijkowe. Za dużo miejsca się marnuje ;) A tak odbiegając od tematu, to podoba mi się
interfejs Firefoksa 4 – minimalistyczny, ale funkcjonalny.

Przecież można osadzić zakładki w zakładkach i wielolinikowiec gotowy.

Dodaj komentarz:

 

Subscribe without commenting