Jaki Issue Tracker?

Matthew @ 2010-06-30 — Kategorie: Inżynieria oprogramowania, Miniblog

Ponieważ mam już własny hosting, więc wypadałoby go wykorzystać jakoś bardziej niż tylko miejsce na bloga. Oprócz stron na poszczególne projekty (i jakąś stronę domową, ew. kolejny blog o innej tematyce?) przydałoby się wreszcie postawić issue tracker, który byłby szczególnie przydatny przy kolejnym wydaniu fooaudio a którego brakowało już wcześniej. Jednak nie mogę znaleźć nigdzie jakiegoś porównania czy recenzji różnych issue trackerów, tak żebym mógł wybrać jeden dla siebie. I stąd moje pytanie: jaki wybrać? Moje wymagania:

  • powinien obsługiwać wiele projektów
  • wielu userów
  • możliwość dodawania bugów bez logowania
  • możliwość podpięcia osobnej domeny (w sensie, że fooaudio byłoby dostępne pod adresem bugs.matthew.org.pl/fooaudio/ a quickTweet pod bugs.matthew.org.pl/quicktweet, itd.) pod każdy projekt
  • żebym nie musiał się zastanawiać jak to działa, czyli ogólne user friendly

Komentarze:

Szczególnie polecam Redmine! Masa pluginów (można nawet zgrabnie rozszerzyć o scrum :P)! Napisany w RoR. Ma jedną wadę, której jeszcze nie rozgryzłem (może kwestia dokonfigurowania) – nie trzyma w pamięci niektórych preferencji użytkownika. Np mowa tutaj o Activity.. Ale mniejsza o to :P Jeśli masz czas to przyjrzyj się temu projektowi. :)

@venedie: problem z Redmine jest taki, że właśnie jest w RoR, a moi admini pojechali na wakacje, więc trochę im zajmie zanim wrócą, żeby dorzucić Rubyego do serwera.

trac, to też RoR, a jedyne coś sensownego w php to chyba tylko Mantis

wróć, trac jest w pythonie

@airborn: akurat pythona chyba mam. W każdym razie, z tych popularniejszych, raczej nie powinno być problemu z doinstalowaniem, ale żeby to zrobić potrzebuję jakiś na prawdę dobry issue tracker. Tylko że jak na razie to jedyne dobre o których słyszę to komercyjne. :(

Ja polecam trac’a. Bardzo fajny i przyjemny. Nie wiem tylko czy dla Ciebie będzie wystarczająco user friendly, a mnie ciężko mierzyć bo dla mnie gentoo jest niezwykle user friendly.

maupiszon @ 5 lipca 2010 o 13:06:

Trac jest super do takich zastosowań i spełnia wszystkie wymagania (mało ich ;P ).

Może InDefero

Dodaj komentarz:

 

Subscribe without commenting