Nowy – stary blog

Matthew @ 2010-05-27 — Kategorie: Śmietnik

I już po przenosinach. Blog z domeną i feedami wydaje się działać poprawnie (gdzieniegdzie jeszcze DNSy mogą być nieaktualne i przekierowywać na starego bloga). Niestety, nie (przynajmniej w chwili obecnej) nie ma perspektywy na powiadamianie przez jabbera. Może w przyszłości, jak napisałbym własnego jabberowego bota, oraz odpowiedni plugin do WordPressa. Więc jeżeli ktoś miałby pomysł na jakieś sensowne powiadamianie o komentarzach, to z chęcią spróbuję. Postanowiłem, że feedy (konkretnie jest to Atom) będą nadal obsługiwane przez FeedBurnera, ze względu na sporą liczbę osób które już czyta tego bloga w ten sposób, poza tym jest łatwiej w ten sposób szybko się przenieść w razie jakiś problemów), Ci którzy w międzyczasie zdążyli dodać do swoich czytników standardowego feeda udostępnionego przez WordPressa proszę o zmianę go na tego, który jest powyżej . Ci którzy posiadają mikroblogi (Identi.ca, Twitter, Blip) mogą śledzić co się dzieje przez nie (linki pod tymi kolorowymi przyciskami na górze ;)). Jest jeszcze parę rzeczy które muszę poprawić (np. tłumaczenia) i dodać, ale to już z czasem.

Jeżeli macie jakieś propozycje, sugestie, komentarze, słowa krytyki to zachęcam do wyrażenia ich w komentarzach lub na e-mail/jabber/gg (wszystkie namiary dostępne tutaj).

Komentarze:

Zdublowało mi 20 wpisów w czytniku RSS, ale poza tym jest spoko!

Niestety, format feedów jest inny niż na joggerze (na niektórych planetach pojawiły się nowe-stare wpisy z mojego bloga). Ale widzę że muszę coś zrobić z powiadamianiem o komentarzach… to jest jedna z dwóch wad opuszczenia joggera.

Czy mi się wydaje czy zniknęły gdzieś wszystkie dotychczasowe komentarze?

@Raffael: dobrze Ci się wydaje. Niestety, przy przenoszeniu z joggera nie byłem w stanie przenieść komentarzy (może w wakacje się za to wezmę) ze względu na to, że żaden skrypt który mógłbym uruchomić na serwerze nie działał. W każdym razie archiwum mam, więc jak w wakacje znajdę chwilę czasu to postaram się napisać odpowiedni skrypt i przenieść komentarze.

Pingback: Jogger vs WordPress (z własnych hostingiem) - Matthew::blog

Dodaj komentarz:

 

Subscribe without commenting