Reklamy w grach

Matthew @ 2009-10-14 — Kategorie: Rozrywka, Śmietnik

Zjawisko rzadko spotykane, przeważnie w wyścigówkach. Lubię się czasem pościgać i nie mam nic przeciwko reklamom w takich grach (w końcu chodzi o pewien realizm, lepsza reklama NOS niż Ciasteczek Cioci Jadzi). Gorzej jak jest to reklama niezwiązana z grą. Pół biedy kiedy jest to jeszcze reklama statyczna (w sensie, że wprowadzona na sztywno do gry bez możliwości jej zmiany). Ale jeżeli producent zmienia ją sobie w zależności od tego kto mu więcej zapłąci… Nie po to płaciłem 120 zł, żeby jeszcze później ktoś miał zarabiać na mnie.

Jeszcze gorszym pomysłem pochwalili się kiedyś panowie od The Sims. Chcieli wprowadzić reklamy producentów w formie „realnych” rzeczy do kupienia w grze. Czyli taki komputer z procesorem firmy Intel miał dawać 4 rozrywki więcej niż innego producenta. Pomysł (chyba, od tego czasu jakoś się nie zagłębiałem w ten produkt) upadł.
Pierwszy raz z prawdziwą reklamą w grze spotkałem się przy okazji rozgrywki sieciowej w Enemy Territory: Quake Wars. Reklama jakiegoś filmu (o dziwo reklama po polsku). Słaba jakoś, w jednym miejscu, nie wracająca na siebie uwagi. Ogólnie do przeżycia. Ostatnio jednak natknąłem się na podobną praktykę grając na singlu w GRID:

Reklamy w GRID

No cóż… Co prawda sama gra miała premierę dawno temu, ale i tak gratulacje na Netii za odwagę. :)

Dodaj komentarz:

 

Subscribe without commenting